Gmina Zakliczyn

Gmina Zakliczyn jest jedną z najpiękniejszych gmin Województwa Małopolskiego. Jej walory zostałe przedstawione w poniższym filmi promocyjnym Urzędu Miejskiego w Zakliczynie. Zapraszamy do oglądania.

Ciekawym materiałem opisującym ciekawe miejsca Gminy Zakliczyn.

https://www.zakliczyn.pl/wp-content/uploads/2018/09/gmina-zakliczyn-folder-promocyjny.pdf

 

Euro velo

Projekt budowy ścieżek rowerowych doliną Dunajca. W Zakliczynie przebiega trasa euro-velo z kilkukilometrową trasą do pokonania.

 

Centrum pendereckiego

Działalności Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego przyświeca nadrzędna idea inspirowania najzdolniejszych młodych muzyków do doskonalenia umiejętności i dążenia ku pełnej dojrzałości artystycznej. Kursy mistrzowskie, warsztaty solowe, kameralne i orkiestrowe, seminaria oraz wykłady kładą akcent na relację między mistrzem a uczniem. Instytucja kultywuje tym samym tradycyjne, europejskie wartości. CENTRUM jest miejscem spotkań młodych adeptów muzyki z mistrzami sztuki wykonawczej i kompozytorami, a także wybitnymi postaciami szeroko pojętej humanistyki. Wszechstronne kształcenie na wszystkich etapach rozwoju artystycznego koncentruje się na rozwoju umiejętności praktycznych w zakresie wykonawstwa i interpretacji, jak również pogłębia wiedzę o stylach muzycznych, dziejach form i gatunków muzyki europejskiej, estetyce dzieła muzycznego i jego miejsca w kulturze. Drugą, obok wszechstronnej edukacji muzycznej najważniejszą sferą działalności instytucji są koncerty i festiwale. Na stronie można kupić bilety na koncerty. Bardzo ciekawą propozycją jest możliwość zwiedzania ogrodów Dworku w Lusławicach złaożonego przez krzysztofa Pendereckiego, który mieszkał w tej rezydencji.

https://penderecki-center.pl/

 

Spływ kajakami:

Dunajec to przepiękna i malowinicza rzeka. Nleżało wykorzystać jej potecjał. Od kilku lat istnieje możliwość spływu rzęką kajakami lub pontonem. Jest kilka firm świadczących taką usługę. Szczegóły na poniższych stronach.

https://www.mirosport.pl/

https://kajakidunajcem.pl/

 

Jamna:

Malownicza miejscowość rozsławiona dzieki klasztorowii Ojców Dominikanów. Odbywają się tam niedzielne msze, które cieszą się ogromną frekfencją. Dodakowym atutem tej miejscowości jest dom św. Jacka, Bacówka i Chatka włuczykija a wszystko to w malowniczym w Cieżkowicko-Rożnowskim Parku Krajobrazowym.

https://jamna.dominikanie.pl/

 

Skamieniałe miasteczko w Ciężkowicach odległość ok 19 km

Skamieniałe Miasto to grupa fantazyjnie ukształtowanych form skalnych, tworzących przysłowiowe „miasto zamienione w kamień”. Miejsce to jest bardzo chętnie odwiedzane przez liczne grupy – wycieczki zorganizowane oraz indywidualnych turystów. Dostępność miejsca i atrakcyjność sprawiają, że jest ono jedną z największych przyrodniczych atrakcji Małopolski.

https://skamienialemiasto.pl/

 

Park Zdrojowy w Cieżkowicach odległość ok 19 km

Na terenie Parku Zdrojowego jest dostępna dla odwiedzających infrastruktura rekreacyjna i turystyczna, w tym urządzenia do hydroterapii (wodolecznictwa), alpinarium (ogród zbudowany ze skał i ziemi, wraz z górskimi układami roślinności), arboretum (ogród dendrologiczny), brodziki z łazienkami mineralnymi, sieć alejek, wrzosowisko, siłownia terenowa, plac zabaw, ogrody wodne, tężnia, ogród sensoryczny i inne

https://parkzdrojowyciezkowice.pl/

 

Baszta w Czchowie

Zamek w Czchowie, to malowniczy zakątek zlokalizowany kilka minut od Rynku czchowskiego. Zamek wzniesiono w XIV wieku na szlaku handlowym z Węgier. Dzisiaj można wejść na szczyt wieży, gdzie znajduje się punkt widokowy z panoramą na Dolinę Dunajca i stare miasto Czchów.

http://moksir.czchow.pl/?g=4

 

Stoki narciarkie:

Zakliczyn możę też być atrakcyjny zimą. W niedalekiej odległości znajdują się 2 staki narciakie Jurasówka - ok 10 km. oraz stak w Lubince - ok 12 km.

https://jurasowka.pl/aktualnosci

https://m.facebook.com/SNLubinka/?locale2=pl_PL

 

Kapielisko Chorwacja ok 13 km.

Kąpielisko dla całych rodzin. Baseny dla dzisci , plac zabaw, wypożyczalnia sprzętu wodnego, możliwość wędkowania. Wiecej informacji na stronie Kąpieliska.

http://www.kapieliskochorwacja.pl/